Były partner

Jak zapomnieć o ex?

Przeżywając w całym swoim życiu wiele mniejszych lub większych miłości i przelotnych romansów, mamy jeden problem – w naszej świadomości funkcjonuje mnóstwo byłych partnerów. Ich obecność w naszym umyśle może być szczególnie trudna do zniesienia oraz bolesna wtedy, gdy zamierzamy zaangażować się w kolejną relację damsko-męską i natrętne myśli o ex zwyczajnie przeszkadzają, a czasami wręcz uniemożliwiają zbudowanie nowego, szczęśliwego związku, bowiem ciągle porównujemy obecnego partnera do tego, z którym nic nas już nie łączy. W jaki sposób można pozbyć się wspomnień o tym, co w naszej sferze uczuciowej jest już nieaktualne?

Pierwszy krok do poradzenia sobie z przeszłością to zredukowanie bólu, który w nas tkwi. By to uczynić, powinniśmy przestać tłumić nagromadzone w nas złe emocje i pozwolić sobie na wypłakanie się, jeżeli istnieje taka konieczność. By zmniejszyć cierpienie, możemy również podejmować jak najwięcej –mniej lub bardziej – wyczerpujących aktywności fizycznych. Wysiłek także uspokaja.
W chwilach następujących bezpośrednio po rozstaniu należy możliwie często starać się wychodzić do ludzi – spędzać czas w miejscach publicznych oraz spotykać się z przyjaciółmi. Wszystko, żeby nie tkwić w samotności i odganiać od siebie złe myśli.
Po rozpadzie romansu nie wolno bywać tam, gdzie jesteśmy narażeni na spotkanie z ex ani robić niczego, co kojarzyłoby nam się z nim.
Pierwszą rzeczą, której chcemy po zakończeniu związku, jest wejście w nowy, ale lepiej z tym poczekać. Wszelki romantyzm obecny wtedy w naszym życiu może otworzyć stare rany.

Po rozstaniu nie wolno szczędzić sobie przyjemności. Jest nam smutno, rozpamiętujemy przyjemne chwile – seks, randki i kolacje przy świecach. Aby ułatwić sobie przejście do porządku dziennego ze świadomością, że tych radości już nie będzie – znajdźmy inne na jarlew75.pl. Czekolada czy SPA mogą pomóc!
Bez względu na to, jak jest to trudne – należy zaakceptować zamknięcie się pewnego rozdziału i w miarę możliwości szczęśliwie żyć dalej.